Nasz ośrodek

Zapraszamy na ul.Polną 3a/25 w Warszawie.

Spotkania są umawiane telefonicznie pod numerem:

martyna.gralewska@swoja-droga.pl, agata.seweryn@swoja-droga.pl

Sekretariat jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 19.00. Zapraszamy do kontaktu.

Milton H.Erickson:

Szczęście to zdolność wykorzystania tego, co zostało Ci dane.
Milton H.Erickson
Najlepszy jest ten czas, który mamy jeszcze przed sobą..
Milton H.Erickson

Pomoc Psychologiczna "Swoją Drogą"

Nasz ośrodek powstał, aby świadczyć usługi psychologiczne i psychoterapeutyczne na najwyższym poziomie. W pracy kierujemy się zasadami kodeksu etycznego terapeuty określonymi przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

W naszej pracy korzystamy z wiedzy z kilku nurtów psychoterapeutycznych, większość z nas wykształciła się w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Oferujemy psychoterapię indywidualną, par i małżeństw, konsultacje psychologiczne i coaching.

Jak skorzystać z pomocy psychologicznej? - Aby umówić się na spotkanie z psychologiem, prosimy o telefon do naszego sekretariatu. Wizyty są umawiane między godziną 10.00 a 19.00. Można umówić się do konkretnej osoby lub skonsultować z nami wybór kogoś z zespołu Pomocy Psychologicznej "Swoją Drogą". Wizyta w zależności od sytuacji trwa 50 - 60 minut. Ilość i częstotliwość spotkań jest ustalana z psychologiem na pierwszym spotkaniu.

Terapia ericksonowska

Przyjęte przez nas ramy pracy psychoterapeutycznej:

  • Rolą terapii jest inicjowanie zmiany
  • Psychoterapia służy poszukiwaniu ukrytych potencjałów
  • Ważnym elementem terapii jest uczenie się przez doświadczenie
  • Więcej informacji na stronie Polskiego Instytutu Ericksonowskiego: www.p-i-e.pl

Kontakt

Jak wygląda psychoterapia...

1

Umawianie wizyty

Aby spotkać się z psychoterapeutą prosimy o telefon do sekretariatu i ustalenie terminu pierwszej wizyty. W przypadku dzieci i młodzieży w wieku szkolnym o telefon prosimy rodziców. Kontakt telefoniczny to także doskonała okazja do zadania ważnych pytań dotyczących terapii, wybrania specjalisty i zapoznania się z naszym ośrodkiem
2

Pierwsze spotkanie

Pierwsza lub dwie pierwsze sesje mają charakter konsultacji. Ich celem jest określenie problemu, poznanie sytuacji oraz wybranie i omówienie w czym możemy pomóc. Wtedy też zawierany jest tzw. kontrakt terapeutyczny, który obejmuje: częstotliwość spotkań, czas trwania terapii oraz zasady odwoływania sesji. Spotkanie indywidualne w naszym ośrodku trwa 50 minut, a w przypadku psychoterapii par i rodzin - 60 minut.
3

Psychoterapia

Czas trwania terapii może ograniczyć się do kilku spotkań, może trwać kilka miesięcy a czasem kilka lat. Zależy od potrzeb i sytuacji. Metody psychoterapii różnią się w zależności od przyjętego modelu pracy, stosowanego podejścia i celu psychoterapii danego psychologa. W naszej pracy korzystamy z wiedzy z kilku nurtów psychoterapeutycznych, większość z nas wykształciła się w Polskim Instytucie Ericksonowskim.